Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига след равенство 1-1 с Лайпциг
AP News | 2024-03-06 | 00:09:18

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид завърши наравно 1-1 с Лайпциг в сряда, за да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за четвърти пореден сезон на ден, в който треньорът Карло Анчелоти беше обвинен в данъчни измами от испанските данъчни власти.

Мадрид бе надигран по време на части от мача на стадион Сантяго Бернабеу, но продължи напред с общ резултат 2-1 благодарение на 1-0 победа в първия мач в Германия преди три седмици.

Винисиус Джуниор изведе домакините напред след асистенция на Джуд Белингам в 65-ата, а твърдият отбор на Лайпциг изравни с Уили Орбан в 68-ата.

Лайпциг имаше няколко шанса да отстрани разочарованието след слабото представяне на Мадрид, рекордния 14-кратен европейски шампион. Опитът на Дани Олмо удари гредата в добавеното време.

Мачът дойде, след като прокурорите в Мадрид обвиниха Анчелоти в измама на испанските данъчни власти за 1 милион евро през 2014 и 2015 г. по време на първия му престой в клуба. Прокурорите искат присъда от четири години и девет месеца затвор за италианския треньор, твърдейки, че е използвал фиктивна компания, за да скрие части от приходите си от права върху изображения.

Очакваше се Анчелоти да отговори на обвиненията след мача .